Blog

Nowości na Instagramie

Avatar photo Wiktoria

Instagram ogłosił w ostatnim czasie kilka zmian. Dlatego dziś prezentujemy Wam najważniejsze z nich.

 

Ochrona prywatności

 

Z pozoru niewielka nowość, ale dla niektórych osób może być znacząca. W ustawieniach mamy już opcję wyłączenia możliwości powiększania naszego zdjęcia profilowego. To kolejne z działań, mających na celu ochronę prywatności.

 

 

Twoja kolej!

 

Od teraz Instagram pozwala tworzyć własne, niepowtarzalne szablony w stories, co oczywiście ma zwiększać zaangażowanie wśród odbiorców. Jak zrobić taki szablon? Wybieramy materiał do story, a następnie z paska naklejek opcję “Dodaj swoje szablony” i dołączamy elementy, które chcemy przypiąć jako część szablonu. Po publikacji u użytkowników oglądających nasze stories pojawi się opcja “Dodaj swoją”, zachęcając ich do podzielenia się zdaniem na dany temat.

 

 

Notatki

 

Wiele osób nie rozumie notatek i tego, dlaczego Instagram ciągle publikuje ich aktualizacje. Otóż, są one często wykorzystywane przez nastolatków. IG traci popularność jako aplikacja wybierana przez młodzież, dlatego Meta szuka sposobu na zwiększenie ich zainteresowania tym medium. Aplikacja testuje profil Notes, który będzie umożliwiał dodawanie przez innych notatek do naszego profilu (będą one widoczne przez 3 dni).

 

Źródło: https://twitter.com/alex193a

 

Dajcie znać, która ze zmian podoba Wam się najbardziej!