Blog

Nowe funkcje na Instagramie – marzec 2023

Avatar photo Kaja

Instagram wprowadza kolejne nowości! Tak jak zazwyczaj, zmiany będą wprowadzane i testowane stopniowo. Dlatego, jeżeli nie są one jeszcze u Ciebie widoczne, musisz uzbroić się w cierpliwość.

 

Jakie nowości wprowadza Instagram?

 

Współtworzenie relacji – najpierw posty, teraz relacje. Jakiś czas temu wprowadzona została możliwość dodania postu, który ma dwóch twórców. Teraz dokładnie to samo będziesz mógł zrobić w InstaStories.

 

Naklejki PRZED/PO i TOP3 – pokazanie efektów swojej pracy lub przedstawienie trzech ulubionych produktów teraz będzie możliwe poprzez wykorzystanie naklejki! Oczywiście to tylko przykładowa forma ich wykorzystania – możesz ich użyć, jak tylko chcesz.

 

Gify w komentarzach – są osoby, które je uwielbiają, ale nie brakuje im także przeciwników – mowa tu oczywiście o GIFACH. Meta pracuje nad nową funkcją, dzięki której będą one dostępne również w komentarzach na IG.

 

Muzyka w karuzelach – Instagram wprowadza możliwość dodania muzyki do postów takich jak ten, czyli do karuzel.

 

Kanały na Instagramie – znasz grupy na Facebooku? Teraz będziesz mógł je tworzyć lub być ich członkiem także na Instagramie.

 

InstaStories nie tylko na górze aplikacji – Meta wprowadza nową funkcję, dzięki której będziesz mógł obejrzeć Stories również podczas scrollowania feedu.

 

Ponadto będziesz mógł edytować wysłane już wcześniej wiadomości, skrócić swoje Stories bezpośrednio w aplikacji oraz dodać post tekstowy, znany już wszystkim z Facebooka.

 

Twórcy Instagrama nieustannie pracują nad nowymi narzędziami oraz funkcjami aplikacji. Zapewne niedługo usłyszymy o kolejnych nowościach. Dla firm oraz marek osobistych działających na IG oznacza to przede wszystkim więcej możliwości.