Blog

Co nowego na Facebooku?

Avatar photo Klaudia

Tegoroczna konferencja Facebooka skupiała się głównie wokół jednego zagadnienia: budowaniu silniejszej społeczności za pomocą technologii.

 

Nowością wprowadzoną przez Marka Zuckenberga będą Facebook Spaces, czyli aplikacja służąca do wirtualnej rzeczywistości, która pozwalałaby na kontakt z bliskimi, bez względu na to gdzie się znajdują. Ponadto Facebook zapowiada narzędzia dla artystów i deweloperów, takie jak edytor online Frames Studio oraz środowisko AR Studio (tworzenie ramek i elementów rzeczywistości rozszerzonej, które będą dostępne w Facebook Camer i transmisjach Live)

 

Facebook proponuje też coś dla usprawnienia organizacji pracy poprzez lepszą integrację z zewnętrznymi narzędziami i usługami. W tym celu chce stworzyć Workplace, co ma przyczynić się do zwiększenia efektywności pracy i zapewnić zgodność z różnymi regulacjami.

 

Messenger po raz kolejny będzie przechodził aktualizację, nie tylko dla deweloperów, ale także dla zwykłych użytkowników. W nowej wersji mają się znaleźć: obsługa rozszerzeń firm zewnętrznych, sekcja Discover, a także inteligentny asystent M ułatwiający obsługę komunikatora.

 

Firma chce poszerzyć również działanie narzędzi analitycznych, np. wprowadzając mechanizm Automated Insights, dzięki któremu jej partnerzy będę mogli z łatwością uzyskać wartościowe dane, oszczędzając swój czas i pracę.

 

W dziale multimediów, a dokładniej zdjęć i filmów, pojawi się możliwość dodawania filmów i zdjęć w 360 stopniach. Mają w tym pomóc dwa systemy kamer (24 i 6 urządzeń). Dlatego pokazał 360 Capture SDK, który ma umożliwić tworzenie narzędzi pozwalających na rejestrowanie zdjęć i filmów 360 stopni i wgrywanie ich do aktualności lub zestawów VR.

 

Ponadto zaprezentowano Tether-tenna (śmigłowiec-dron), który za pomocą kabla, łączy się z ziemią i unosi kilkadziesiąt metrów nad nią. Zapewnia on stabilną łączność, np. w obszarze katastrof naturalnych.