Blog

Meta ma się dobrze!

Avatar photo Wiktoria

Od dłuższego czasu zdania dotyczące przyszłości Facebooka były podzielone. Jedni uważali, że upadnie – inni, że to nie nastąpi. Meta udostępniła raport za drugi kwartał 2023 r., który wskazuje, że medium żyje i ma się nadal bardzo dobrze.

 

Wyniki Mety w Q2 2023r.

 

Tylko w przeciągu ostatnich 3 miesięcy zarejestrowało się kolejnych 27 milionów użytkowników, a ich miesięczna aktywność przekroczyła po raz pierwszy 3 miliardy, czym obecnie inni gracze rynkowi nie mogą się pochwalić. Największy wzrost wystąpił na rynku azjatyckim, w takich krajach, jak Indie czy Indonezja.Wg ekspertów technicznych jest to w głównej mierze spowodowane rozwojem łączności w tych obszarach.

 

Firma uzyskała 32 miliardy przychodów, co w porównaniu z 2022 r. stanowi wzrost o 11%. Dane wskazują również na zwiększenie liczby wyświetleń reklam w grupie marek należących do Meta, przy jednoczesnym obniżeniu kosztu za reklamę o 16%, co niewątpliwie cieszy… reklamodawców.

 

Pełny raport znajduje się na stronie:
Raport Meta Q2 2023

 

Jakie są plany na przyszłość?

 

Dobrą wiadomością dla giganta niewątpliwie jest decyzja Komisji Europejskiej, pozwalająca na transfer danych z UE do Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu – jak twierdzi Meta – może nadal świadczyć usługi w Europie.

 

Meta podaje, że w najbliższym czasie będzie inwestować w rozwój sztucznej inteligencji (AI) i rozszerzonej rzeczywistości Metaverse. Bacznie będziemy przyglądać się tym działaniom, ale też śledzić również dalsze losy Threads, które wywołało niemałą burzę w branży.

 

Jak myślicie, czym jeszcze Meta zaskoczy nas w najbliższym czasie?